تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 1608 تاریخ انتشار : 4 آذر 1396

صدای پول:در دیداری که با حضور اعضای هیأت مدیره و مدیران معاونت امور بین الملل و ارزی بانک دی برگزار شد، جمعی از مدیران ارشد اُبِر بانک اتریش، ضمن بازدید از ساختمان مرکزی و آشنایی با پتانسیل های بانک دی، زمینه های گسترش تعاملات بین المللی و توسعه سطح روابط کارگزاری خود با بانک دی را بررسی کردند.

به گزارش صدای پول به نقل از  روابط عمومی بانک دی، در این دیدار علی فتحعلی – نائب رئیس هیأت مدیره بانک دی– ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص ماموریت ها و استراتژیهای بانک در سال جاری گفت: تاکید استراتژیها و اهداف بانک دی بر اهمیت گسترش حضور همه جانبه بانک در حوزه بین الملل و ارزی، نشان می دهد که این بانک عزم راسخی برای توسعه سطح روابط کارگزاری و گسترش عملیات بانکداری بین الملل دارد و در این زمینه اضافه شدن اُبر بانک به جمع کارگزاران اروپایی بانک دی، حاکی از عملیاتی شدن اراده مدیران و استراتژیهای بانک است.
وی ضمن اشاره به همکاری های پیشین دو کشور گفت: از آنجایی که بانک دی در دوران قبل از برجام نیز هیچ گونه سابقه ای از تحریم های مالی بین المللی را نداشته است، می توان از این امر به عنوان نقطه قوتی برای برنامه ریزی بلندمدت در پیشبرد اهداف و فعالیت های ارزی بانک در آینده یاد کرد.
نائب رئیس هیأت مدیره بانک دی با اشاره به آثار برجام بر روابط بانکی بین الملل افزود: یکی از دستاوردهای برجام این است که تمامی مقرراتی که بانک های غیرآمریکایی را مکلف به قطع روابط کارگزاری با بانک های ایرانی می‌کردند رفع شده اند و اکنون، هیچ بانک غیرآمریکایی به دلیل ارائه خدمات کارگزاری به بانک های ایرانی از دسترسی به نظام مالی آمریکا محروم نخواهد شد. این بدان معناست که بانک های ایرانی می توانند روابط کارگزاری خود را با بانک های خارجی معتبر برقرار کنند و تعداد روابط کارگزاری بانک های ایرانی که در دوران تحریم ها به طور بی‌سابقه ای کاهش یافته بود، به تدریج به سطح مطلوب باز خواهد گشت.

همچنین در این دیدار هاگن آور (Mr.HAGENAUER) – عضو هیأت مدیره اُبر بانک- با ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: هدف از این دیدار آشنایی بیشتر با پتانسیل های بانک دی و بررسی عملکرد بخش ارزی آن است تا از طریق بهبود و گسترش همه جانبه روابط، بتوانیم به افزایش سطح تعاملات و نیز گسترش حجم عملیات ارزی بین دو بانک دست یابیم.

همچنین در پایان این جلسه سعیدی، محمدی، شمسیان و فرهنگ – نمایندگان معاونت امور بین الملل و ارزی- با بیان و تشریح عملکرد جاری معاونت امور بین الملل و ارزی و آسیب شناسی مشکلات موجود در پرداخت های ارزی به بحث و تبادل نظر در خصوص ارائه راهکار های مناسب و روش های پرداخت مرسوم بین المللی جهت تبادلات و تسویه با طرف خارجی پرداختند.

گفتنی است با توجه به پیگیری های متعدد معاونت بین الملل و امور ارزی، در ماه مارس سال میلادی جاری حساب بانک دی به ارز یورو نزد اُبر بانک اتریش افتتاح گردید و به طور رسمی بانک دی حیطه فعالیت های ارزی خود را در بخش بین الملل با افزوده شدن کارگزار فوق به سایر کارگزاران اروپایی نیز گسترش داده است.

Twitter Google+ Facebook
269 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها