تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 86625 تاریخ انتشار : 4 مرداد 1401

صبح امروز خبرنگاران در بازدیدی میدانی راهی شهرک صنعتی شمس آباد شدند تا با گوشه ای از حمایت های بانک صنعت و معدن از واحدهای تولیدی فعال در این شهرک آشنا شوند.

به گزارش پایگاه خبری صدای پول،شهرک شمس آباد دارای ظرفیت  ۲ هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی است که از این تعداد حدود یک‌هزار واحد آن فعال هستند.

به گفته محمد حسن ترابی مدیر روابط عمومی بانک صنعت و معدن از هزار واحد فعال در این شهرک صنعتی در حدود ۲۰ درصد آن جزو مشتریان بانک صنعت و معدن هستند.

این بانک با هدف حمایت از بخش تولید و مقاوم سازی آنها در شرایط سخت تحریمی در سال گذشته  اقدام به پرداخت بیش از هفت‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به ۱۰۰ شرکت فعال در شهرک شمس آباد در قالب تسهیلات پرداخت کرده است.

شهرک صنعتی شمس آباد و دیدن جوش و خروش تولید در این واحدها که نوید بخش اشتغالزایی و به چرخش درآمدن چرخ صنعت در این کشور است،تنها گوشه ای از خدمات بانک صنعت و معدن بود که خبرنگاران با آن آشنا شدند.

خبرنگاران در این تور رسانه ای از شرکت های آذین گستر شفق تولیدکننده ظروف پخت و پز آشپزخانه، پارس اسکان پلاستیک تولید کننده نایلون و نایلکس برای فروشگاه های زنجیره ای، بلور نوری تازه تولیدکننده محصولات بلوری، سازورسازه تولید کننده سازه های فلزی و شرکت شیشه و گاز (شوگا) تولیدکننده انواع ظروف شیشه ای سبک،بازدید کردند.

 

تامین ۹۵ درصد تسهیلات “آذین گستر شفق” توسط بانک صنعت و معدن

 

مدیرعامل شرکت صنایع ظروف نچسب آذین گستر شفق با اشاره به اینکه در شهرک صنعتی شمش آباد ظروف آشپزخانه با برند کاندید آغاز شد، گفت: در سال ۹۲ با مشارکت بانک صنعت و معدن طرح توسعه آغاز  شده تا علاوه بر رشد تولید برند سازی را هم دنبال کردیم، از این رو با شرکت هایی که قبلا با برندهای خودشان واردات انجام می دادند همکاری به شکل او یی ام را اجرایی کردیم.

سیاوش رجبی با بیان اینکه امروز بسیاری از محصولاتی که هم اکنون با برندهای خارجی در بازار هستند تولید داخلی ماست، افزود: در پروژه جدیدی با بانک صنعت و معدن محصولات دایکست را با روش های جدیدی شروع کرده ایم.

رجبی با تاکید بر اینکه اجرای نخستین پروژه با بانک صنعت و معدن با ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود، افزود: در شرایط کنونی تورم ها باعث شده تا اعتبار پروژه جدید با بانک صنعت و معدن به ۲۰ میلیارد تومان برسد که توسط این بانک تامین مالی شده و تا مهره ماه پروژه افتتاح می شود.

رجبی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی اجرای این پروژه سختی تامین مواد اولیه بوده است، اظهار کرد: بانک صنعت و معدن در بخش تولید نقش موثری داشته است، هرچند فرایند اجرایی بانک کمی کند هست و نیازمند تسریع در پرداخت تسهیلات و … است، البته نباید فراموش کرد که کندی فرایندهای اداری به شعب بانکی مربوط نبوده و بیشتر متاثر از فرایند تصمیم گیری در سطح کلان است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون پروژه ما ۱۳۰ نفر اشتغالزایی کرده است، تصریح کرد: به طور قطع اجرای طرح های توسعه ای کمک می کند تا میزان اشتغالزایی این شرکت تا دو برابر افزایش پیدا کند.

به گفته رجبی در چند وقت اخیر ۹۵ درصد تسهیلات شرکت از طریق بانک صنعت و معدن تامین شده است.

 

 

تسهیلات ۱۳ میلیارد تومانی بانک صنعت و معدن برای توسعه “پارس اسکام پلاستیک”

 

همچنین مدیرعامل شرکت پارس اسکام پلاستیک با اشاره به اینکه از سال های قدیم پلاستیک های تبلیغاتی تولید کرده ایم، گفت: در چند سال گذشته با حمایت های بانک صنعت و معدن ماشین آلات و تجهیزاتی را برای تولید محصولات بسته بندی برای مواد غذایی، لبنیات، شیر و کیسه فریز، کیسه زباله، سفره و تولید محصولات سلولزی است.

حمیدرضا جماعت با بیان اینکه حدود ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات برای اضافه کردن محصولات جدید از صنعت و معدن تامین شده است، تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰ نفر به صورت سه شیفت در این مجموعه فعالیت دارند و محصولات تولیدی این شرکت به کشور ترکیه و عراق هم صادرات می شود که بیشتر شامل نایلون های تبلیغاتی هست که در فروشگاه های زنجیره ای این کشورها بکار گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه در صنعت پلاستیک جزو چند شرکت نخست تولیدکننده ای صنعت پلاستیک هستیم که سابقه ما به ۱۳۶۵ برمی گردد، گفت: هم اکنون مهمترین مشکل تولیدکننده ها این است که هر شش ماه حدود ۳۵ درصد تا ۴۰ درصد هزینه مواد اولیه گران می شود و همین مساله سرمایه در گردش را با چالش مواجه می کند و در این مرحله بانک صنعت و معدن نقش موثری در رفع این مشکل داشته است.

این بانک به دلیل اینکه مستقر در شهرک صنعتی است در ارائه خدمات سرعت عمل بیشتری دارد.به گفته مدیرعامل شرکت پارس اسکام پلاستیک در شرایط کنونی محصولات این شرکت از استاندارد سازمان غذا و دارو برخوردار است.

 

 

همکاری گسترده بانک صنعت و معدن با “سازه ورسازه آذرستان”

 

همچنین مدیرعامل شرکت سازه ورسازه آذرستان با اشاره به اینکه در سال ۸۸ این شرکت افتتاح شده و هم اکنون برای ۶۰۰ نفر اشتغال زایی کرده است، گفت: این شرکت سازه های فلزی صنعتی و ساختمانی سبک و سنگین برای صنایع فولاد، نفت و گاز فولاد و … تولید می کند.

افشین نجفی با بیان اینکه این شرکت ۶ خط تولید دارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی پروژه های که به این شرکت ارائه می شود شامل ساخت، حمل و نصب است و رنگ هایی مختلف با ضخامت تا هزار میکرون استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات صنایع آب شیرین کن و فولاد را هم تولید می کنیم، تصریح کرد: هم اکنون بیشتر مواد اولیه شرکت از طریق بورس کالا تامین می شود و به دلیل مشکلاتی که در سرمایه در گردش داریم نقش بانک صنعت و معدن در حمایت از شرکت ها نقش موثری داشته است.

مدیرعامل شرکت سازه ورسازه آذرستان افزود: در حال حاضر همکاری گسترده ای با بانک صنعت و معدن داشته ایم و شامل رقم های متفاوت از ۱۰۰ میلیارد، ۵۰ میلیارد، ۴۰ میلیارد و … از بانک صنعت و معدن تامین کرده ایم.

نجفی با تاکید بر اینکه نیروهای که در این مجموعه فعالیت دارند حرفه ای هست، گفت: به طور قطع برای حفظ نیروی انسانی ما مجبور هستیم امکانات کامل در اختیار آن‌ها بگذاریم.

 

صادرات  محصولات بلوری به ۳۰ کشور

سعید کلاف‌چی مدیر عامل شرکت تولید کننده محصولات بلوری نیز درباره تامین برق در واحدهای صنعتی گفت: کوره های این واحد تولیدی دارای یک ماده نسوز است که باید هفت سال مستمر کار کند و هر بار قطعی برق زیان هنگفتی به این واحد وارد می کند.

وی بیان داشت: به دنبال راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک برای تامین برق مجموعه هستیم که خود نیازمند تامین گاز و گازوئیل است.

کلاف‌چی خاطرنشان‌کرد: این شرکت به بیش از ۳۰ کشور جهان شامل کشورهای منطقه و همسایه، سی آی اس، برزیل و آفریقای جنوبی صادرات دارد و نیمی از تولیدات خود را صادر می کند.

وی همچون مسوولان دیگر واحدهای اشاره شده در این بازدید، تامین سرمایه در گردش مورد نیاز را یکی از مشکلات اصلی واحد خود برشمرد.

 

 

گزارشگر:نسیم نجفی

Twitter Google+ Facebook
169 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها