تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 98829 تاریخ انتشار : 18 خرداد 1402

مدیرعامل فرابورس از فعال‌سازی بازار سوم با همکاری سازمان بورس خبر داد.

محمدعلی شیرازی در جمع خبرنگاران در نمایشگاه صنعت مالی،با بیان این مطلب گفت:بازار سوم به شرکت‌های سهامی خاص دارد.

مدیرعامل فرابورس ایران  در این نشست به اهم اقدامات انجام شده از سوی فرابورس در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: سال گذشته پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های جسورانه به طور جدی دنبال شد و در پایان ۱۴۰۱ بزرگ‌ترین صندوق جسورانه را پذیرش کردیم.

شیرازی با بیان اینکه اولین صندوق اهرمی و اولین صندوق املاک و مستغلات در سال ۱۴۰۱ از سوی فرابورس پذیرش شد، گفت: عرضه تپسی به عنوان نخستین استارتاپ بازار سرمایه نیز در سال گذشته انجام شد.

 

تشریح برنامه‌های فرابورس در سال ۱۴۰۲

مدیرعامل فرابورس درخصوص برنامه‌های فرابورس در سال جاری نیز گفت: از برنامه‌های سال جاری، راه‌اندازی بازار توافقی برای شرکت‌های سهامی عام ثبت‌شده نزد سازمان است که شرایط پذیرش در بازارهای اصلی را ندارند.

وی افزود: همچنین به دنبال تجدید ساختار بازار شرکت‌های کوچک و متوسط هستیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک و استارتاپ‌ها در این بازار پذیرش شوند.

وی از دیگر ابزارهای فرابورس را تامین مالی جمعی دانست و تاکید کرد که تامین مالی از این بستر، امسال رونق بیشتری خواهد گرفت.

شیرازی در خصوص دیگر برنامه‌های سال ۱۴۰۲ فرابورس گفت: با توجه به اهمیت ارتقای حاکمیت شرکتی، تاکید بیشتر بر رعایت الزامات حاکمیت شرکتی در ناشران فرابورسی امسال دنبال می‌شود که این امر تضمین‌کننده بازاری ایمن به لحاظ حفظ منافع عموم سهامداران خواهد بود.

طی این نشست خبری، خبرنگاران سوالات خود در خصوص موضوعات مختلف اعم از روش‌های عرضه اولیه، وضعیت نمادهای متوقف، پذیرش استارتاپ‌ها، شرکت‌های پروژه و … را مطرح کردند و مدیرعامل فرابورس با پاسخ به تمامی سوالات، موضوعات طرح‌شده را شفاف‌سازی کرد.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران
Twitter Google+ Facebook
66 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها