تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 2004 تاریخ انتشار : 8 آذر 1396

صدای پول:رییس اداره بازرسی نهادهای مالی سازمان بورس اعلام کرد : سازمان بورس همه ۱۷۵ صندوق سرمایه گذاری فعال بازار سرمایه را مکلف به انتشار مانده حساب‌های سرمایه‌گذاری به صورت ماهیانه کرد.

به گزارش صدای پول به نقل از سنا، مهرداد فرح آبادی، رییس اداره بازرسی نهادهای مالی سازمان بورس با بیان مطلب فوق درباره هدف سازمان از این تکلیف جدید، گفت: این اقدام در راستای انضباط مالی و ارتقای شفافیت در صندوق های سرمایه گذاری انجام گرفته است و این موضوع کمک می کند که صندوق ها بهتر و سریعتر عملکرد خود را به بازار اعلام کنند.

ارتقای فضای سرمایه گذاری

این مقام مسوول با بیان اینکه این اقدام فضای بهتری را برای سرمایه گذاران در جهت تصمیم گیری فراهم می کند، خاطر نشان کرد: این ابلاغیه بعد از مصوبه ۱۱ شهریور شورای پول و اعتبار انجام گرفته و همین موضوع به خوبی نشان می دهد که صندوق های ما از این مصوبه تبعیت لازم را کردند و پول های خود را در خارج از مصوبات شورا نبردند.

فرح آبادی با بیان اینکه این اقدام سازمان بورس مطابق با استانداردهای بین المللی صورت پذیرفته، گفت: در بسیارهای کشورها این الزام وجود دارد که صندوق های سرمایه گذاری و مدیران پرتفوی ریز سبد خود را اعلام کنند و ما بر اساس بررسی کشورهای توسعه یافته به این نتیجه رسیدیم که اعلام ریز پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری اجباری شود، به عبارتی هم ریز درآمد و هم ریز دارایی ها به صورت ماهیانه افشا شود.

ابلاغ رسمی به همه صندوق ها

گفتنی است این تصمیم از امروز طی ابلاغیه ای از طرف اداره نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس به تمامی صندوق های سرمایه گذاری ابلاغ شده و همه صندوق ها از آذر ماه موظف به اجرایی کردن آن هستند.

این ابلاغیه در پی مصوبه ۳ آبان هیات مدیره سازمان بورس در مورد افشای ماهیانه پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری تهیه شده است تا تمامی صندوق های سرمایه گذاری از این پس از زمان تاریخ ثبت نزد سازمان به طور ماهیانه مانده حساب های سرمایه گذاری را در سامانه کدال منتشر کنند.

بر اساس این ابلاغیه اطلاعات خواسته شده از صندوق های سرمایه گذاری  باید به تکفیک هر قلم شامل نوع، مبلغ نرخ سود و درصد از کل دارایی ها و نیز ترکیب درآمدهای صندوق به تکفیک محل ایجاد درآمد به صورت انباشته از ابتدای سال و نیز ماه جاری حداکثر ظرف ۱۰ روز پس از پایان ماه به طور همزمان در سایت اطلاع رسانی صندوق و سامانه اطلاع رسانی ناشران (کدال) با امضای بالاترین مقام اجرایی مدیر صندوق افشا شود.

Twitter Google+ Facebook
317 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها