تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 86413 تاریخ انتشار : 29 تیر 1401

 

در مجمع فوق العاده و سالانه شرکت تامین سرمایه بانک ملت(تملت) افزایش سرمایه ۳۵ درصدی از محل سود انباشته و سود ۳۵ ریالی به ازای هر سهم، تصویب شود.
به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری صدای پول، مجمع سالانه شرکت تامین سرمایه بانک ملت صبح با حضور ۸۹٫۵ درصد سهامداران در محل مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا برگزار و پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به اسفند ۱۴۰۰ و نظر حسابرس و بازرس قانونی، صورت های مالی تصویب و به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از ۳۴۰ ریال سود محقق شده هر سهم ۳۵ ریال معادل ۱۰ درصد برای هر سهم توزیع و مابقی برای افزایش سرمایه منظور شود.

پرداخت سود از ۱۰ مرداد
براین اساس، پرداخت سود سهام اشخاص حقیقی که در سجام ثبت نام کرده اند از ۱۰ مرداد و سهامداران حقیقی که در سجام ثبت نام نکرده اند با مراجعه به www.mellatib.ir در قسمت پرتال سهامداران مشخصات بانکی را ثبت کنند تا نسبت به پرداخت سود آنها اقدام شود.
همچنین سود سهام صندوق ها و سبدهای سرمایه گذاری از ۱۰ مرداد از طریق امور مالی شرکت با ارائه آگهی تاسیس، مجوز فعالیت و اعلام شماره حساب بانکی پرداخت می شود. سود سهامداران حقوقی دارای یک تا ۵۰ میلیون سهم از ابتدای مهر ماه و از ۵۰ میلیون و یک سهم به بالا اول آذر از طریق امور مالی شرکت با ارائه آگهی آخرین تغییرات صاحبان امضای مجاز و اعلام شماره حساب بانکی پرداخت خواهد شد.

افزایش سرمایه ۳۵ درصدی از سود انباشته
مجمع فوق العاده هم با دستور افزایش سرمایه برگزار و با توجه به صدور مجوز توسط سازمان بورس، افزایش سرمایه ۳۵ درصدی از سود انباشته مورد موافقت سهامداران قرار گرفت.
بنابراین گزارش،”تملت” به منظور تقویت ساختار مالی، بهبود کفایت سرمایه و توسعه فعالیت‌های تامین مالی ، سرمایه فعلی را از ۱٫۶ به ۲٫۱۶ هزار میلیارد تومان رساند.
در مجمع فوق العاده و سالانه شرکت تامین سرمایه بانک ملت تاکید شد که تملت باید با تصویب افزایش سرمایه ۳۵ درصدی از لحاظ سرمایه اسمی به جایگاه اول ارتقا پیدا می کند.
در بررسی صورت های مالی تاکید شد جمع درامدهای عملیاتی و سود خالص ۶۵۲٫۲ و ۵۴۵٫۶ میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه قبل ۷ و ۳ درصد رشد داشت.
همچنین ۵۰ درصد درآمدها از سود سرمایه گذاری ها و ۵۰ درصد دیگر از ارائه خدمات حاصل شد.

بازدهی ۱۰٫۸ درصد در چهار ماهه اول سال

تملت در سه ماهه پایانی سال ۱۴۰۰ سهم بازدهی ۱۹٫۴ درصدی کسب کرد و در چهار ماه سال جاری ۱۰٫۸ درصد بازدهی داشت.
از سوی دیگر با عملکرد صندوق بازارگردانی ۲۸۳ میلیون سهم خرید و حدود ۹ میلیون سهم به فروش رفت.
در حوزه اوراق بدهی نیز ۱٫۴ هزار میلیارد تومان انتشار اوراق داشت. بیش از ۹ هزار میلیارد تومان موافقت اصولی برای انتشار تاکنون از سازمان بورس اخذ شد. سهم ۶۶ ددصدی “تملت” از ابتدای اسفند تاکنون از کل موافقت اصولی اخذ شده برای انتشار اوراق
در بحث مشاوره عرضه اوراق بهادار برای ۶ شرکت انجام شد و از ابتدای سال جاری برای ۱۸ شرکت قرارداد مشاوره امضا شده و رشد ۳۰۰ درصدی در چهار ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل داشت.

پذیرش وارزش گذاری ۸ شرکت
همچنین طی سال گذشته خدمات پذیرش وارزش گذاری ۸ شرکت انجام شد و در چهار ماهه سال جاری وضعیت صندوق های با درامد ثابت تحت مدیریت رشد ۶۸ درصدی داشت.
خالص ارزش دارایی های تحت مدیریت صندوق بازارگردانی با بازارگردانی سهام بانک ملت، بیمه ما، واسپاری ملت و … نیز در سال گذشته و چهار ماهه سال جاری رشد ۲۸ و ۲۲ درصدی داشت.

برنامه های در جریان و آتی در حوزه تامین مالی
در این مجمع تاکید شد برنامه های در جریان و آتی در حوزه تامین مالی شامل تمرکز بر تامین مالی صنایع بزرگ؛ برتر و با مزیت، استفاده حداکثری از ظرفیت اعتباری بانک ملت باتوجه به سرمایه نظارتی و پایه مناسب، استفاده از خدمات شرکت های رتبه بندی اعتباری در جهت تسهیل و کاهش هزینه تامین مالی متقاضیان، بهره برداری از ابزارهای نوین مالی متناسب با نیاز مشتریان ( اوراق وکالت و …)، بهبود ساختار سرمایه و شاخص های کفایت سرمایه در راستای توسعه حوزه تامین مالی، انتشار اوراق بدهی ارزی درصورت اخذ موافقت بانک مرکزی، می شود.
همچنین برنامه های در جریان و آتی در حوزه مدیریت دارایی شامل بهبود و ارتقای کیفیت دارایی های صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت شرکت و افزایش بازدهی سرمایه گذاران صندوق ها، توسعه و افزایش حجم دارایی های صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت شرکت، طراحی و راه اندازی سامانه جامع سرمایه گذاری تامین سرمایه ملت برای تسهیل و افزایش سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت، ایجاد امکان توثیق واحدهای سرمایه گذاری صندوق های تحت مدیریت برای دریافت تسهیلات از طریق فرابانک ملت، ارائه خدمات سبدگردانی اختصاصی برای مشتریان حقوقی و بزرگ با اولویت بانک و شرکت های گروه می شود.

گزارشگر: نسیم نجفی

Twitter Google+ Facebook
203 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها