تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 105148 تاریخ انتشار : 1 آذر 1402

 

نیروگاه های ری، طرشت و افق ماهشهر در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ بعد از پشت سر گذاشتن پیک تابستان، با برنامه ریزی برای پیک سال آینده و با هدف کسب آمادگی لازم واحدها برای تأمین بار شبکه سراسری برق کشور و کمک به پایداری تولید، تعمیرات و بازدیدهای دوره ای خود را آغاز نمودند. 

به گزارش صدای پول از روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق تهران، یعقوب روحی مدیر عامل شرکت تولیدنیروی برق تهران اعلام نمود: مطابق برنامه از پیش تعیین شده در نیمه دوم سال که تا پایان سال ادامه خواهد داشت، ۵ تعمیرات اساسی، ۴ بازدید قسمت های داغ و ۱۵  بازدید محفظه احتراق برای واحد های متنوع گازی ری و ۲ بازدید دوره ای برای واحدهای بخار طرشت و بازدید قسمت های داغ واحد گاز طرشت و چهار بازدید ۸۰۰۰ ساعته واحد‌های گازی ماهشهر در نظر گرفته شده است. بطوری که ۳۲ واحد این نیروگاه ها جهت بازدید و تعمیرات دوره ای به دست گروه های تعمیراتی سپرده می شوند. 

 روحی با اعلام این خبر افزود: بازدید و تعمیرات پیشگیرانه هر ساله پس از پایان پیک تابستان با هدف کسب آمادگی لازم واحدها برای تأمین بار شبکه سراسری برق کشور و کمک به پایداری تولید در پیک سال بعد به دست متخصصان توانمند نیروگاه ها صورت می پذیرد. از آنجایی که عمر اکثر تجهیزات واحدهای نیروگاهی زیرمجموعه این شرکت بالا بوده و بازدهی تولید واحد ها را تحت تأثیر قرار می دهد، با انجام به موقع تعمیرات پیش بینی شده و پیشگیرانه به میزان قابل توجهی افزایش طول عمر تجهیزات، کاهش معایب سیستم، کاهش حوادث غیر مترقبه و در نهایت تولیدی پایدار را شاهد خواهیم بود.  

🔶 ایشان اشاره کرد: کلیه فعالیتهای تعمیراتی برنامه ریزی شده اعم از اساسی و نیمه اساسی به حمد الله به دستتان توانمند متخصصان داخلی و توسط همکاران نیروگاهی انجام می پذیرد در حالیکه در گذشته برای انجام تعمیرات می بایست از  کارشناسان سازنده اصلی و نیروی کار خارجی استفاده می نمودیم که در این زمینه در حال حاضر هیچگونه وابستگی و نیازی به کارشناسان خارجی وجود ندارد 

@powertehran

Twitter Google+ Facebook
29 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها