تیتر خبرهای روز :

تبلیغات
کد خبر : 17935 تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۷

 

زنان به عنوان ریحانه آفرینش دراسلام از ارکان اساسی جوامع بشری‌اند و مهم‌ترين نقش را در دواير زيستي انساني دارا مي‌باشند. آنان که نيمي از جمعيت جامعه را تشکيل مي‌دهند، نقش بسيار مهم و حياتي در سلامت رواني جامعه و خانواده و نيز در امر تحقق آرمان‌ها، اهداف و نيازهاي جوامع مترقي امروزي، ايفا مي‌کنند. اين مهم توجه دستگاه‌هاي مختلفي را معطوف به خود كرده و بانك قرض الحسنه مهر ايران با توجه به سياست توانمندسازي بانوان گام‌هاي شايان توجهي در اين زمينه برداشته كه خود موجب توجه مسئولين ارشد كشوري شده كه در اين خصوص نكاتي را ابراز داشتند.

به گزارش صدای پول به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در مدت فعالیت بانک قرض الحسنه مهر ایران، توجه به حوزه زنان از جمله سياست‌هاي عملکردي بوده که با اهتمام به انجام هرچه بهتر آن سبب توجه مسئولين به اين عملكرد شده است؛ فلذا توصيه‌ها و نكاتي را ايراد كردند.

در ادامه مروری داریم بر نکات و توصیه‌های مطروحه توسط مسئولين ارشد کشور پيرامون فعاليت بانک قرض الحسنه مهر ايران در حوزه زنان:

 

همراستایی طرح‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با رويکرد دولت در توان افزايي زنان

معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان، با اشاره به فعالیت‌های بانک اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ايران بانکي بسيار خوب در حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي است و مأموريت سنگيني را بر عهده دارد.

وی افزود: نظام بانکی با وجود همه مشکلات پیش رو مسئولیت اجتماعي را به عنوان رسالت خود پذيرفته که جاي تشکر دارد.

وی ادامه داد: توسعه بانکداری سبز و حمایت از محیط زيست در نظام بانکي نمونه‌اي از اين مسئوليت پذيري است.

به گفته ابتکار، اشتغالزایی در حوزه‌های مرتبط با اقتصاد سبز از اولویت‌هاي اقتصاد در دنيا است و اقتصاد پويا و مقاوم بايد آسيب‌هاي محيط زيست را برطرف کند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: حمایت از گروه‌هاي آسيب‌پذير زنان و خانواده مورد توجه جدي دولت است و دستاوردهاي بانک قرض الحسنه مهرايران نيز حاکي از توجه به اين گروه‌هاي جامعه است.

وی با اشاره به دو طرح «اندوخته بانوان مهر ایران» و «اندوخته خانواده مهر ایران» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، گفت: دولت نيز با رويکرد توان افزايي زنان به ويژه زنان سرپرست خانوار حمايت‌هاي لازم را انجام مي‌دهد تا زنجيره اشتغالزايي براي اين قشر کامل شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: جنبه قرض الحسنه و دیدگاه معنوی و خيرخواهانه در بانک قرض الحسنه مهرايران يقيناً از عوامل مهم و اصلي پيشرفت چشمگير آن به شمار مي‌آيد.

طرح بانوان مهرایران؛ برنامه‌ای مناسب برای محرومیت زدايي و تحکيم بنيان خانواده

دکتر حسینی معاون سیاسی وامنيتي و اجتماعي استانداري خراسان رضوي بيان داشت: اجراي طرح بانوان مهرايران، بهترين کمک به فعاليت‌هاي محروميت زدايي و در راستاي تحکيم خانواده است.

وی افزود: طرح اندوخته بانوان مهرایران یکی از بهترين فرصتهاي است که توسط بانک قرض الحسنه مهرايران و بصورت واقع بينانه طراحي شده و مي‌تواند کمك رسان دولت در بخش بانوان باشد.

Twitter Google+ Facebook
29 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها