تیتر خبرهای روز :

تبلیغات
کد خبر : 16502 تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۷

وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی گفت: بانک توسعه تعاون به‌منظور کاهش اثر تحریم‌ها بر زندگی اجتماعی مردم باید در افزایش مقاومت اجتماعی نقش‌آفرین باشد.
به گزارش صدای پول به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛ دکتر علی ربیعی ظهر امروز در دومین همایش سراسری روسای شعب بانک توسعه اظهار داشت: فقرزدایی؛ ایجاد اشتغال و افزایش مقاومت اجتماعی سه برنامه اصلی این وزارتخانه در سال ۹۷هست که در تلاشیم با اهتمام ویژه این مهم را جامه عمل به آن بپوشانیم.
وی با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا افزود: تحریم‌های جدید آمریکا مسائل اجتماعی در ایران را نشانه رفته است و در این‌سو نقش وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های وابسته به‌عنوان محافظان اجتماعی نقش جدی و اثرگذار است.
مقام عالی وزارت تأکید کرد: در این راستا بانک توسعه تعاون در کنار ایفای نقش مالی و اعتباری خود باید با تبیین نقش اجتماعی در راستای مقاومت اجتماعی و نشاط اجتماعی مردم تلاش کند چراکه در بعد جامعه هدف این بانک این سیاست‌ها می‌گنجد.
دکتر ربیعی ایجاد زنجیره خدمت را امری مهم دانست و بیان کرد: بانک توسعه تعاون که دارای پایگاه اجتماعی در میان مردم است باید مردم را از خدمات ارزنده اقتصادی مبتنی بر اصول اجتماع‌محور چون اشتغال فراگیر روستائیان آگاه و به ماندگاری مردم در روستاها و مرزها کمک کند. به گفته رئیس مجمع بانک توسعه تعاون روسای شعب بانک توسعه تعاون به نقاط روستایی سفرکرده و با حضور در این مناطق ضمن تبیین خدمات شکل‌گرفته در زمینه شکل‌گیری اشتغال فراگیر؛ به‌عنوان مشاوران اجتماعی عمل کرده تا بتوان در آینده‌ای نزدیک سهم بسزایی را در جذب منابع بیشتر برای بانک قائل شویم.

وی تأکید کرد: بانک توسعه تعاون به سبب اساسنامه خود و برخورداری از نام عظیم تعاون می‌تواند در راستای تعمیم اهداف یک نظام مالی و اعتباری با رویکرد اجتماع‌محور کارهای ارزنده و ماندگاری را برای مردم جامعه انجام دهد.
به گفته دکتر ربیعی؛ با این اقدام می‌توان به‌راحتی تغییر اذهان مردم را به بانک با نگاه بانک مهربان شکل داد زیرا این نهاد اقتصادی جزئی از حریم خانواده‌ها استوی افزود: اجتماع‌محور؛ خانواده محور و مشکل‌گشایی در دستور کار باید قرار بگیرد؛ چراکه ظرفیت این بانک بیش از این است و باید از آن بهره‌برداری صورت بگیرد.
مقام عالی وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی به‌سلامت اداری در این نهاد اشاره کرد و گفت: خوشحالم که در این بانک شاهد تخلفاتی نیستیم که جایگاه سلامت اداری را تحت شعاع قرار بدهد؛ این امر به‌خوبی نشان‌دهنده نیروی انسانی توانا که جزو دارایی نامشهود بانک به شمار می‌رود که باید برای تقویت آن تمام توان را به کاربرد.

وی تأکید کرد: آیین اثربخشی جایگاه تعاون از وظایف بانک توسعه تعاون است؛ بدانیم ساختار اجتماعی فراتر از ساختار مالی است پس از همین‌الان باید چنین دیدگاهی را در این نهاد به‌منظور خدمت به مردم برقرار کرد. به گزارش روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛ دومین همایش روسای شعب بانک توسعه تعاون از صبح امروز به میزبانی شهر تهران در حال برگزاری است

Twitter Google+ Facebook
14 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها