تیتر خبرهای روز :

تبلیغات
کد خبر : 12044 تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام کرد:منابع این بانک در سال گذشته از  ۶۰ هزار میلیارد ریال به ۱۱۰ هزار میلیارد ریال،معادل ۸۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی صدای پول،مرتضی اکبری امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت:با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تلاش داریم تا در سال جاری یک میلیون نفر تسهیلات قرض الحسنه دریافت کنند.در سال ۹۵،این میزان ۵۰۰هزار نفر بود و در سال ۹۶ به ۷۵۲ هزار نفر رسید که امیدواریم در سال جاری با  اختصاص ۱۲۰ هزار میلیارد ریال منابع،تعداد دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه به یک میلیون نفر برسند.

این مسئول بانکی بیشترین جذب منابع قرض الحسنه را استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، مرکزی و کرمانشاه برشمرد و گفت: بیشترین تسهیلات هم در استان‌های محروم چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و گلستان پرداخت شد.

وی ادامه داد: در سال ٩٦ ورود منابع قرض الحسنه به بانک معادل ٨٢ هزار میلیارد ریال بوده که به ٧٥١ هزار نفر نیز وام با سود ٤ درصدی پرداخت شد که بر این اساس پیش بینی می شود که امسال منابع به بیش از ١٢٠ هزار میلیارد ریال برسد.

اکبری ادامه داد: معاونت زنان و خانواده رییس جمهور در شناسایی زنان سرپرست خانوار تلاش زیادی کرده که بر این اساس تسهیلات قرض الحسنه به این افراد پرداخت شد. بانک قرض الحسنه فقط در حوزه قرض الحسنه وام پرداخت می کند و سود وام ها نیز صفر تا چهار درصد است و در حال گسترش منابع و اعطای وام هستیم.

به گفته اکبری، مشکلات امروز بانک ها به بنگاه داری باز می گردد در حالی که در حوزه قرض الحسنه اگرچه جذب منابع بسیار سخت است اما به هر حال اکنون منابع تنها به تسهیلات قرض الحسنه صورت می گیرد؛ در عین حال ٥٠ درصد رشد مبالغ تسهیلاتی داشته ایم.

اکبری ادامه داد: بیشترین تسهیلات قرض الحسنه به استان های محروم از جمله چهارمحال و بختیاری، گلستان بوده؛ این در حالی است که از زمان تاسیس بانک قرض الحسنه تاکنون سه میلیون و ٢٥٠ هزار نفر وام قرض الحسنه اعطا شده است.

وی از آغاز اعطای وام ۱۵ میلیون تومانی ازدواج خبر داد و گفت: در حال حاضر معرفی شدگان از سوی بانک مرکزی وام خود را دریافت کرده اند این در حالی است که تا سال گذشته رقم این وام ۱۰ میلیون تومان بود که اکنون به ۱۵ میلیون تومان رسیده است.

Twitter Google+ Facebook
16 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها