تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 47475 تاریخ انتشار : 23 می 2020

با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، توطئه‌های بسیاری در جهت براندازی حکومت نوپای جمهوری اسلامی توسط استکبار جهانی و ایادی ضدانقلاب شکل گرفت.

🔸از اقداماتی مختلف نظیر: حادثه طبس، ترور شخصیت‌های مؤثر و برجسته انقلاب، تبلیغات منفی گسترده رسانه‌ای در سطح جهان به‌منظور مخدوش کردن چهره واقعی انقلاب، حصر اقتصادی و سرانجام به دلیل ناکامی و شکست در تمامی این نقشه‌ها، اقدام به حمله مستقیم نظامی با تحریک رژیم بعثی صدام را می‌توان در این خصوص نام برد.

🔸به‌این‌ترتیب، در ۳۱ شهریورماه ۵۹ با هجوم ددمنشانه رژیم بعثی از مرزهای شمال غربی، غرب و جنوبی کشور و از زمین و دریا و هوا، جنگی تمام‌عیار را بر ایران اسلامی تحمیل نمود که ۸ سال به طول انجامید و خسارات مالی و جانی سنگینی به بار آورد، جنگی که برای رهبری و ملت ایران نه جنگ بلکه دفاع مقدس بود و نقطه اوج آن آزادسازی خرمشهر قهرمان می‌باشد.

🔸خرمشهر؛ شهری که خیابان‌ها، کوچه‌ها و خانه‌های آن به مدت ۳۴ روز شاهد مقاومت جوان‌های غیور و شجاع بسیجی همراه نیروهای ارتش و سپاه مجهز به سلاح سبک در مقابل چند ده هزار سرباز تا بن دندان مسلح بعثی با پشتیبانی توپخانه و صدها دستگاه تانک و هواپیما در محاصره بود؛ اما دیری نپایید که تصرف خرمشهر برای دشمن متجاوز به کابوسی بزرگ تبدیل شد. خرمشهر حماسه‌ها آفرید و خونین‌شهر شد. شهری که ارتش بعثی را زمین‌گیر کرد و تمامی نقشه‌های استکبار جهانی را برای اشغال برق‌آسای خاک ایران نقش بر آب ساخت.

🔸مدافعین شهر صحنه‌های غرورآفرینی از شجاعت و ایمان بر صفحات تاریخ این مرزوبوم ترسیم و درس‌ها به دشمن آموختند. خیابان‌های خرمشهر از خون پاک جوانان وطن گلگون شد.

🔸اما مقاومت رزمندگان اسلام علیه دشمن متجاوز در تمامی جبهه‌های جنگ تا ۲۰ ماه بعد یعنی تا عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر همچنان ادامه یافت و در این مدت؛ مردم و دولت ایران اسلامی چشم‌انتظار بازگشت خونین‌شهر، شهر خون و قیام به دامان وطن باقی ماندند و لحظه‌ای از یاد آن غافل نشدند، انتظاری که سرانجام در سوم خردادماه ۱۳۶۱ با رشادت فرزندان ایران‌زمین به پایان رسید.

🔸هرچند مردم شجاع خونین‌شهر و ملت شریف ایران این روز را نیز به‌خوبی در حافظه تاریخی خود سپرده است که بسیاری از فرزندانشان قبل از این‌که خبر آزادی شهر را بشنود، به درجه شهادت رسیدند.

🔸اینجانب سوم خردادماه سالروز آزادی خرمشهر را حضور ملت شریف و بزرگ ایران به‌ویژه شیر مردان و شیر زنانی که با حضور خود درصحنه‌های حق علیه باطل از میهن اسلامی جانانه دفاع کردند و اجازه ندادند سرسوزنی از خاک مقدس ایران اسلامی در اشغال دشمن بماند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و یاد و خاطره شهدای عظیم‌الشأن جنگ تحمیلی را که همگی ما مدیون فداکاری‌های آنان هستیم گرامی می‌دارم.

حجت‌الله مهدیان
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل
بانک توسعه تعاون

Twitter Google+ Facebook
154 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها