تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 50195 تاریخ انتشار : 30 ژوئن 2020

دهم تیرماه در تقویم رسمی کشور ما به‌عنوان روز ملی صنعت و معدن ثبت‌شده است، روزی که یادآور حضور کارآفرینان مبتکر ایرانی در عرصه‌ای است که بخش بزرگی از تولید و ارزش‌افزوده اقتصاد ملی حاصل وجودی آن است، روز مردان و زنانی که در سنگر کار و تلاش، حافظ عزت، اقتدار و استقلال ایران اسلامی می‌باشند. این روز فرصتی است تا ضمن بزرگداشت و معرفی دستاوردهای یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور که نماد پیشرفت، توسعه و روابط کارفرمائی در دنیای جدید است، بر نقش کلیدی گسترش مراودات دو حوزه بانک و صنعت به‌عنوان عامل محرکه اقتصاد مولد و راه‌حل بسیاری از مشکلات مبتلابه جامعه تأکید شود.

🔸به‌واقع، بخش صنعت و معدن و درمجموع توسعه صنعتی در ذات خود علاوه بر دانش و فناوری و تلاش و کوشش و ابتکار به سرمایه‌گذاری نیاز دارد و این در حیطه و وظایف سیستم بانکی کشور است که با تجهیز و تخصیص اعتبارات کافی زمینه این مهم را فراهم آورد. توسعه صنعت عامل و پیش‌نیاز توسعه در همه بخش‌های اقتصاد است و” بانک” به‌عنوان عامل تأمین اعتبارات لازم فعالیت‌های اقتصادی نقشی بی‌بدیل در توسعه صنعتی کشور ایفاء می‌کند. افزایش کمی و کیفی تولید و صادرات کالا و خدمات، تحقق اقتصاد متنوع و متکی بر منابع دانش و آگاهی و فناوری نوین، پشتیبانی از کارآفرینی و نوآوری و همچنین توسعه و هم‌افزایی و گسترش فعالیت‌های اقتصادی واجد مزیت نسبی ازجمله توسعه خدمات مهندسی و درنهایت توسعه پایدار و همه‌جانبه محصول همکاری دو نهاد صنعت و بانک به شمار می‌آید.

🔸ازاین‌رو، بانک توسعه تعاون که وظیفه ذاتی آن تجهیز سرمایه و اعتبارات کارگشا و لازم بخش‌های مولد می‌باشد به‌عنوان تنها بانک تخصصی بخش مردمی تعاونی کشور در هر شرایطی و ازجمله در وضعیت موجود ناشی از اعمال تحریم‌های ظالمانه و شیوع بیماری همه‌گیر که باعث بروز مشکلاتی برای بنگاه‌های تولیدی شده است؛ بی‌تردید تمامی مساعی، توان و قابلیت‌های حمایتی خود را به‌منظور فراهم نمودن امکان فعالیت کیفی‌تر و در همه حوزه‌های اقتصاد مطابق اهداف ترسیمی در سطح کشور به کار خواهد گرفت.

🔸بانک توسعه تعاون، با عنایت به شرایط حساس کنونی، با تشکیل کارگروه” جهش تولید” در اولین روز کاری سال جاری و تدوین راهبرد هفت ماده‌ای سال ۱۳۹۹ خود که در بند سوم آن آمده است” استمرار بر اجرا و حمایت از طرح‌های ملی با نگاه ویژه به بنگاه‌های تولیدی”، بر پشتیبانی مستمر خود از بخش صنعت و معدن که متولی عمده بنگاه‌های تولیدی کشور است، تأکید می‌کند.

🔸اینجانب با استفاده از فرصت فرارسیدن دهم تیرماه، روز ملی صنعت و معدن را به حضور تمامی دست‌اندرکاران و دلسوزان این بخش به‌ویژه صنعت گران مبتکر و کارآفرین تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم با تلاش و هم‌افزائی تمامی عزیزان و دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف اقتصادی کشور و با استعانت از خداوند قادر و متعال در مسیر توسعه و اعتلای ایران اسلامی توفیقات بیش‌ازپیش حاصل شود.

حجت‌الله مهدیان
رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل

Twitter Google+ Facebook
99 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها