تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 41071 تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۸

صدای پول:حمید  زادبوم، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت:صادرکنندگان نمونه سال جاری در این شرایط جنگ اقتصادی توانستند به عنوان نمونه بدرخشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای پول،وی که در مراسم بیست و سومین سالروز ملی صادرات در سالن اجلاس سران سخن می گفت،افزود: کشور تاکنون چنین تجربه سختی را در تجارت خارجی و فشار حداکثری نداشته هست.در چنین شرایطی جهادگران حوزه تجارت خارجی تمام تلاش خود را برای نیل به اهداف تجارت خارجی به کار بسته اند.

زادبوم تاکید کرد:صادرکنندگان نمونه باید به عنوان رزمندگان ویژه جنگ تحمیلی شناخته می شوند و سازمان توسعه تجارت ایران با افتخار به عنوان تدارکاتچی انها کار می کند.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت:بیش از ۳۰۰ متقاضی در بیش از ۷۰ گروه کالایی و خدماتی برای کسب عنوان صادرکننده نمونه  به رقابت پرداختند که ۴۳ صادرکننده نمونه انتخاب شدند.
وی افزود:تلاش شد تا فرایند انتخاب صادرکنندگان امسال به صورت الکترونیکی برگزار شود.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: نامگذاری روز ملی صادرات دستاویزی برای ارتقای سطح فرهنگ عمومی کشور در این حوزه و توجه به ضرورت ها و بایسته هاست.
از ۴۳ صادر کننده نمونه امسال ۹ صادرکننده در حوزه کشاورزی و ۹ صادرکننده در حوزه خومات و بقیه در حوزه صنعت و معدن بوده است.

زادبوم گفت:رویکرد امسال صادرات به ۱۵ کشور همسایه برای رسیدن به یک جهش صادراتی است.۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادراتی به کشورهای همسایه شناسایی شده است.دو سوم صادرات کالاهای غیرنفتی با ارزش افزوده پایین بوده که برنامه ریزی برای صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا در دست انجام است‌.

وی ادامه داد:امسال با تاکیدات وزیر صمت بر توجه به شرکت های دانش بنیان و با کمک معاونت علمی و فناوری رییس جمهور صادرکنندگان نمونه شرکتهای دانش بنیان نیز شناسایی و تقدیر شدند.

زادبوم تاکید کرد:به ثمر رسیدن موافقتنامه های تجارت ترجیحی به خصوص اوراسیا، ظرفیت جدید صادراتی را برای کشور فراهم می کند.

وی همچنین با اشاره به برنامه این سازمان برای حمایت از صادرکنندگان نمونه گفت:به این دسته از صادرکنندگان ،کارت ویژه داده شده است که امیدواریم توسط دستگاه های ذیربط، ارایه خدمات ویژه به آنها لحاظ شود. برای حمایت از صادرکنندگان ارائه به موقع مشوق ها و جوایز صادراتی باید از سوی دستگاه های ذیربط برای حمایت از این قشر در دستور کار قرار بگیرد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد:صادرات، تاثیر منحصر به فردی در شاخص هایی مانند تولید و اشتغال دارد و ارزش و اعتبار آن برای هر صادرکننده ای در جهان مشخص است، چرا که کالای صادراتی نماینده و پرچم و هویت یک کشور است.

وی افزود:صادرکنندگان، سفیران فرهنگ و هویت کشورمان هستند، با تکیه بر رهنمودهای رهبری داریم تلاش میکنیم که بودجه بدون نفت را رقم بزنیم و نقش صادرات غیرنفتی در این حوزه هر روز بیشتر می شود.

زادبوم با شاره به تهدیدها و فرصت های اقتصادی برای بخش صادرات گفت:افزایش نرخ ارز می توانست جهش بزرگ صادراتی را به همراه داشته باشد، در این خصوص البته جهش ها و تکان های صادراتی هم برداشته شد.

Twitter Google+ Facebook
198 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها