تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 32470 تاریخ انتشار : 15 می 2019

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه ذيحسابان دستگاههاي اجرايي در محل اين وزارتخانه ، با اشاره به حمايت قاطع وزارت اقتصاد از آنان در انجام وظايف و ماموريت هاي محوله ، بر حذف هزينه هاي غير ضرور اين دستگاه ها تاکيد کرد.

به گزارش صدای پول  به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در اين جلسه که ادارات كل امور اقتصادي و دارايي استانها نيز بطور مستقيم از طريق ويدئو كنفرانس در آن مشاركت داشتند، با بيان اينكه بودجه، پول «دولت» نبوده ، بلكه «بيت المال» و متعلق به مردم است، تاكيد كرد: سال ۱۳۹۸، سال قاطعيت در قطع هزينه هاي غيرالزامي است.
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه، بودجه، باید ريال به ريال و به دقت خرج شود، خطاب به ذيحسابان دستگاههاي اجرايي گفت: بايد تمام تجربيات ۴۰ سال گذشته را براي مديريت بودجه سال ۹۸ بکار بگيريد.
وی با اشاره به اینکه تعداد کل ذیحسابان دستگاههای اجرايي کشور، به ۳ هزار نفر بالغ مي شوند، تصريح کرد: اين بايد به معناي استقرار ۳ هزار مامور صرفه جويي و حفاظت از اموال مردم در دستگاههاي اجرايي باشد.
دژپسند افزود: ذی حساب به معنای نماد تخصیص بهینه اقتصادي، مديريت بهينه دارايي و انضباط مالي-اداري است.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه نقش ذیحسابان بعنوان حافظ و امین مردم در مديريت بيت المال است ، تاکيد کرد: ذيحسابان مديران جهادي در مديريت هزينه هستند.
وی با بیان این مطلب افزود: این امر بخصوص در شرايطي که دشمن با تمام قوا و رفتارهاي غير خردمندانه و کاملا نامتعارف در مقام انسداد منابعي است که مي شود دولت را به واسطه آن مديريت کرد، اهميت دو چنداني مي يابد.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: همان طور که با کاهش درآمد خانوار، هزینه های آن لزوماً کاهش نمی يابد، هزينه هاي دولت هم که در زمان وفور درآمدهاي نفتي، افزايش پيدا كرده بود، با كاهش اين درآمدها، كاهش نمي يابد.
وی افزود: اینجا نقش ذیحسابان در کاهش هزینه ها بسيار حياتي است، گر چه بايد متذکر شوم، اين عمل نه با سرکوب هزينه ها، بلکه با مديريت هوشمندانه آن قابل انجام است.
دژپسند با بیان اینکه در اقتصادی که بودجه آن مبتنی بر نفت و نه ماليات است، ذيحساب، دو نقش «رعايت وظايف قانوني» و «امانتداري مردم» را به دوش مي کشد، اظهار داشت: حقيتي که نبايد به آن بي توجه بود اين است كه در اقتصاد مبتني بر نفت، آثار هزينه هاي اضافي دولت، به طور مستقيم به مردم نشان داده نمي شود و در حقيقت نوعي ماليات پنهان به مردم تحميل مي شود.
وی افزود: در چنین شرایطی، ذيحساب، نمايندگي مردم را در دولت بر عهده دارد.
وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم ذیحسابان در شناسايي و احصاء اموال و دارايي هاي دولت، تصريح کرد: شما به سادگي مي توانيد بر اساس هزينه هاي مطالبه شده براي نگهداري و تامين آب و برق، تاسيسات، تعميرات و … ميزان اموال دستگاه محل ماموريت خود را احصاء کنيد.

Twitter Google+ Facebook
5,671 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها