تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 37375 تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

این میل به سرمایه گذاری در معدن و غفلت از ارزش آفرینی واقعی و پایدار ، واحدهای فولادی را در تامین مواد اولیه با یک چالش بسیار بزرگ مواجه ساخته که کل زنجیره فولاد را تهدید می کند.

به گزارش  صدای پول  و به نقل از خبرگزاری موج: سید حسین احمدی در گفتگویی اظهار کرد : مصوبه عوارض ۲۵ درصدی بر صادرات مواد اولیه ، توازن در زنجیره فولاد را در پی دارد. در سال های اخیر در واقع زنجیره فولاد به سمت توازن رفت و کارخانه های گندله سازی و آهن اسفنجی توسعه یافتند که البته مجوز تاسیس واحدهای فولادی جدید نیز صادر شد و متاسفانه تعدادی مجوز نیز در راه است.

 

وی افزود: در حال حاضر گلوگاه اصلی کنسانتره است، واحدهای معدنی متاسفانه از تخصص خودشان که شناسایی، اکتشاف و استخراج از پهنه های معدنی است خارج شدند و در کنار معادن، واحدهای فولادی را ایجاد کردند تا زنجیره تولید خودشان را تکمیل کنند لذا مواد اولیه به جای اینکه در کارخانه فولادی به فولاد و ارزش افزوده بالا تبدیل شود در چرخه معدنی به ثمر نشست.

عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران تصریح کرد: این میل به سرمایه گذاری در معدن و غفلت از ارزش آفرینی واقعی و پایدار، واحدهای فولادی را در تامین مواد اولیه با یک چالش بسیار بزرگ مواجه ساخته که کل زنجیره فولاد را تهدید می کند.

احمدی بیان کرد : بر اساس جلسه ای که با حضور بخش های معدن و فولاد در وزارتخانه تشکیل شد، معدنی ها موظف شدند ابتدا خوراک واحدهای فولادی را تامین کنند و سپس به سمت صادرات بروند زیرا تنها در این صورت است که تولید پایدار فولاد و صادرات بی دغدغه مواد اولیه را خواهیم داشت این تعرفه ۲۵ درصدی در راستای الزام واحدهای معدنی برای تامین خوراک فولادی است.

Twitter Google+ Facebook
122 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها