تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 39961 تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۸
به کمک صندوق های پستی خورشیدی هوشمند می توان هر نوع بسته و امانت پستی را تحویل گیرنده داد و به توسعه تجارت الکترونیک رونق بخشید.

توسعه تجارت الکترونیک به کمک صندوق های پستی خورشیدی

به کمک صندوق های پستی خورشیدی هوشمند می توان هر نوع بسته و امانت پستی را تحویل گیرنده داد و به توسعه تجارت الکترونیک رونق بخشید.

به گزارش  صدای پول ازروابط عمومی شرکت ملی پست ، با نصب صندوق پستی در خانه یا سایر مکان های مورد نظر و ایجاد یک نقطه دسترسی در سیستم GPS، می توان هر نوع بسته پستی را از سراسر دنیا تحویل گرفت.

با پیامی که از طریق یک نرم افزار  ارسال می شود، فرد بلافاصله از ورود بسته به صندوق خود مطلع خواهد شد. نکته مهم اینکه، این صندوق هوشمند را  می توان در هر جایی نصب کرد. بنابراین، این امکان فراهم می شود تا در دور افتاده‌ ترین روستاها و در کمبود جریان برق هم بتوان در همسایگی فرد یا در مقابل خانه او یک صندوق نصب کرد برای اینکه یک موزع قادر باشد مرسوله را در کمال امنیت به فرد تحویل دهد.

در حال حاضر، تقریبا چهار میلیارد نفر از مردم جهان از داشتن یک آدرس استاندارد محرومند. با درک این واقعیت‌که سیستم آدرس نویسی کشورها با یکدیگر تفاوتهای اساسی دارند، یکی از چالش های مهم تجارت الکترونیک، مشکلات مربوط به سیستم آدرس نویسی جهانی است. جابجایی شماره ها و حروف تشکیل دهنده کدهای پستی، تغییرات جزئی یا بروز هرگونه اشتباه در آدرس می‌ تواند به ارسال مرسولات به مکانی غیر از مقصد گیرنده ختم شود.

بر اساس برآوردهای اخیر، تقریبا سه چهارم مناطق دنیا فاقد سیستم آدرس نویسی هستند یا سیستم ناقص دارند. عوارض سطح زمین و فاصله های بین نقاط در آسیا و آفریقا از معضلات توزیع به شمار می ‌روند. بنابراین صندوق های پستی هوشمند می تواند بهترین گزینه برای مقابله با این چالش باشد.

صندوقهای چندگانه را می توان در سراسر یک ناحیه با استفاده از یک شبکه، به کار گرفت. هر کجا که توزیع ضروری باشد می ‌توان صندوقی با کمک نرم افزار مربوطه انتخاب کرد.

در حال حاضر،تجارت الکترونیک در آمریکای شمالی ۱۶ درصد در سال ۲۰۱۸ رشد نشان داده و بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته است Shopify .(شرکت تجارت الکترونیک در کانادا) تخمین زده است که فروش تجارت الکترونیک جهانی تا سال ۲۰۲۱ به ۸/۴ تریلیون دلار برسد.

با توسعه بازارهای در حال رشد ، این دنیای جدید فرصت های فراوانی در اختیار افراد قرار می دهد. از این گذشته با گسترش فن آوری پهپادها، شرکتهای لجستیک قادر خواهند بود به مناطق دور افتاده دسترسی داشته باشند و تجارت الکترونیک را در این نقاط هم ترویج دهند.

به گفته جرمی تاکر، ابداع کننده صندوق پستی هوشمند خورشیدی، تجارت الکترونیک جهانی در صورت تحقق، می‌تواند اقتصاد جهان را متحول کرده و به رشد کشورهای در حال توسعه کمک کند.

 

Twitter Google+ Facebook
121 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها