تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 31952 تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

معاملات بورس روز جاری نیز همانند روز گذشته با ریزش سنگین مواجه شد به طوری که شاخص کل با ۷۶۲۴ واحد افت به کانال ۲۰۸ هزار واحدی عقبگرد کرد و ارزش بازار نیز با کاهش دوباره به ۷۹۹ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش  صدای پول ازایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهشی شدید مواجه شدند و به طور میانگین با ۳.۵ درصد افت را رقم زدند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهشی شدید مواجه شدند و به طور میانگین حداقل ۳ درصد افت را رقم زدند.

افت شدید شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۷۶۲۴) واحد ریزش معادل (۳.۵۳) درصد به ۲۰۸ هزار ۱۹۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (۲۱۸۹) واحد افت معادل (۳.۵۳) درصد به ۵۹ هزار ۷۸۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۵۵۲) واحد کاهش معادل (۳.۴۶) درصد به ۴۳ هزار و ۲۶۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۰۸۰) واحد افت، معادل (۳.۴۶) درصد به ۳۰ هزار و ۱۱۶ واحد، شاخص آزاد شناور با (۸۴۴۳) واحد ریزش، معادل (۳.۴۸) درصد به ۲۳۳ هزار و ۹۷۴ واحد، شاخص بازار اول با (۵۶۷۹) واحد افت معادل (۳.۵۰)  درصد به ۱۵۶ هزار ۷۴۵ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۴۸۸۸) واحد ریزش معادل (۳.۶۰) درصد، به ۳۹۸ هزار و ۷۲۰ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فارس با (۴۱۹) واحد، شپنا با (۲۷۰)، فولاد با (۲۶۷)، پارس با (۲۶۶)، شبندر با (۲۶۵)، تاپیکو با (۲۵۴)  واحد و فملی با (۲۳۷) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

ریزش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «چند رشته ای صنعتی با (۱۰۰۰) واحد ریزش معادل (۴.۶۷) درصد به ۲۰ هزار و ۴۲۴ واحد، حمل و نقل با (۲۷۵) واحد افت معادل (۴.۷۳) درصد به ۵ هزار و ۵۳۷ واحد، محصولات چوبی با (۸۷۶۹) واحد کاهش معادل (۴.۷۳) درصد به ۱۷۶ هزار و ۴۵۱ واحد، لاستیک با (۲۳۵۷) واحد افت معادل (۴.۷۸)  درصد به ۴۶ هزار و ۹۳۵ واحد، وسایل ارتباطی با (۲۲۷) واحد ریزش، معادل (۴.۸۲) درصد به ۴ هزار و ۴۸۶ واحد، تامین آب، برق و گاز با (۲۷) واحد کاهش معادل (۴.۸۵) درصد به ۵۳۲ هزار واحد، ذغالسنگ با (۳۲۰) واحد افت معادل (۴.۹۲) درصد به ۶ هزار و ۲۰۲ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «ونوین، غگل، چکاوه، غاذر، فنورد، فلوله و خلنت»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قشکر، بکاب، فباهنر، غچین، بورس، شپارس و وپارس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۲۴۷ هزار و ۸۹۹ نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۳۴۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۴۲۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۷۹۹ هزار و ۵۶ میلیارد تومان رسید.

Twitter Google+ Facebook
91 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها